Mišo Valach

Cestovateľ, dobrodruh, milovník prírody a histórie, ktorý rád fotí zaujímavé momenty a ľudí.  Na svojich cestách po svete a dlhšom pobyte v dvoch krajinách dospel k poznaniu, že Slovensko môže krásami súperiť  s veľmi známymi turistickými destináciami. A tak mu skrsol v hlave nápad založiť projekt, ktorý by túto nádhernú krajinu priblížil tým, ktorí si o nej nemôžu prečítať nič vo svojom jazyku. Cudzincom žijúcim na Slovensku aj mimo neho.

 

 

Mirka „Mimi“ Fabian15208016_10154844877724679_2013164582_n 

Len nedávno repatriovaná milovníčka prírody aj histórie, ktorá sa vrátila na svoju rodnú hruď objaviť svoje korene. Jej dobrodružná duša tu nachádza priestor pre bádanie na nespočítateľnom množstve turistických chodníkov a cyklistických trás, a ten malý historik v nej zas množstvo kultúrnych pokladov skrytých po celom území. Túžba predstaviť túto skromnú krajinu celému svetu je jej hlavnou motiváciou pre tento projekt.

 

 

 

 

 

 

Géza Kurtán

Narodil sa a žije v Maďarsku. Jeho materinským jazykom je maďarčina. Po slovensky sa začal učiť ako 18 ročný. Diplom chemického inžiniera a mnoho priateľov získal na Slovensku. Tak sa Slovensko stalo jeho druhým domovom. Verí, že „cesta k priateľstvu vedie cez pochopenie.” Na jeho fotku čakáme 🙂