MÚZEÁ
A GALÉRIE

 

Aj, keď sa čiastočne prelínajú so svetom hradov, zámkov a kaštieľov predsa by len bolo na škodu nevyzdvihnúť množstvo tých, ktoré sa nachádzajú v mestách, alebo pod zemským povrchom. Slovensko ako krajina, ktorou sa premlelo množstvo rôznych kultúr história, ktorých siaha až do praveku má vo svojich múzeách veľké množstvo nesmierne cenných predmetov kultúrneho dedičstva zo všetkých období a epôch, ktoré ho zasiahli.

 

NA MAPE

 

Tie najzaujímavejšie

The National Gallery

Eastern Slovakia Museum

Spiš Museum

Mining Museum

MUSEUMS

Ak sa dobre zahľadíte zbadáte pri prejazde po diaľnici približne v mieste, kde prvýkrat za Piešťanmi prechádzate Váh na pravej strane vysoko na kopci bielu bodku. A ak sa zahľadíte ešte lepšie zbadáte aj bielu vežu mierne vystrčenú nad okolitou krajinou.

Ak ste niekedy premýšľali čo by to mohlo byť, vedzte, že je to hrad Tematín. Jeden z najvyššie položených slovenských hradov, na ktorý dostať sa vyžaduje určitú časovú rezervu a menšiu dvoj-hodinovú túru z juhu alebo severu.

Ak by ste však čakali, že objavíte pustý, v burinách sa rozpadávajúci hrad vysoko nad krajinou Považia budete prekvapení. O hrad je dobre postarané. Časť z neho bola zrekonštruovaná, stará sa o oň miestne občianske združenie a ak pri prehliadke dávnej histórie zatúžite po pivku, kofole, kapustnici či guláši stačí si zájsť na nádvorie, kde si tieto dobroty môžete cez víkendy dopriať do sýtosti.

No a pamätný výrok dotvárajúci uvoľnenú atmosféru na tomto hrade znie: „Vstupné je dobrovoľné, ale tých čo nezaplatia 20centov si karma nájde“ 🙂

 
 

 

 

Check the top four

Vlkolínec

Pribylina

Zuberec

Martin

SEARCH

MAP