Gerlašské skaly

posted in: Hrady, Jaskyne | 0

 

GERLAŠSKÉ SKALY


 

Ohodnoťte:

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

GERLAŠSKÉ SKALY


 

Ohodnoťte:

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

 

 

Keďže Plešivecká planina tvorí akúsi stolovú horu, ostrov jaskýň a priepastí chránený zo všetkých strán pomerne strmýmimi hranami nie je tu núdza o nádherné výhľady. 

Iba z jedného z nich však možno vidieť Tatry a najvyšší vrch Slovenska. Nevedno či tieto skaly dostali pomenovanie práve po ňom, avšak výhľady z nich smerom na sever na kraji planiny sú nádherné. 

Cesta je pomerne jednoduchá a aj, keď nie je vyznačená, najľahšie sa sem dostanete z obce Honce. Pre tých, ktorí by chceli ísť zo Štítnika vedie modro vyznačený chodník.

   

Top 5 najkrajších jesenných miest pri Bratislave.

[/su_expand]
Všetko o miesteTip: Pre zobrazenie ostatných atrakcií v okolí kliknite na menší zoom, alebo dajte vyhľadať príslušnú atrakciu v zozname (klik na šipku vedľa mena regiónu).

      

Gerlašské skaly je prírodná rezervácia v správe štátnej ochrany prírody Slovenský kras.

Nachádza sa v katastrálnom území obce Rožňavské Bystré, Honce v okrese Rožňava v Košickom kraji. Územie bolo vyhlásené v roku 1981 na rozlohe 21,7300 ha. Ochranné pásmo nebolo určené.

Predmetom ochrany je: PR je vyhlásená na ochranu esteticky pôsobivých skalných útvarov a jaskýň Plešiveckej planiny so Šingliarovou priepasťou a zachovalými pôvodnými biocenózami s výskytom zriedkavých rastlinných a živočíšnych druhov a spoločenstiev.[1].. pokračuj na wiki

Zostaňte v okolí

Hrad

Kostol Sv. Jána z Mathy

Devín Castle

Stará Radnica

Lajkujte píšte sledujte

Comments

comments

Pridaj komentár